ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
search

SMTube

784,00 Kč
Vč. DPH

Nový rychlý test pro nezkreslené zjištění kvantity slzného filmu

Expedice do 3 pracovních dnů
Počet

  Zásady zabezpečení

Netvoříme databázi emailů pro rozesílání marketingových nabídek.

  Zásady doručení

Doprava objednávky nad 1000Kč zdarma, odesíláme do 24h.

  Zásady vrácení

Při reklamaci neklademe zbytečné otázky - poškozené zboží bez řečí měníme.

• 50 jednotlivých sterilních testů v jednom balení – vyšetření 100 očí
• 5 sekund – přiložení okraje testu do slzného menisku v temporální časti
• Výrazný indikátor – díky modrému zbarvení ihned zřejmý výsledek (< než 5mm = nedostatečnost)
• Sterilita – každý test jednotlivě a sterilně balený
• Efektivita – jeden test je pro obě oči, oboustranné využití (L-levé oko, R-pravé oko)
• Test jednoho oka = 4,-
• CE – certifikováno
• Patentovaný produkt – výroba Japonsko

Cena jedno balení (50 testů/100 očí): 800,- bez DPH (s DPH 15%: 920,-)


Stabilita slzného filmu úzce souvisí s objemem slz. Proto je objem (množství) slzného filmu důležitým parametrem pro následnou volbu terapie. Je důležité správně a včas provádět léčbu onemocnění suchého oka nebo pooperační péči o oči. Typickým příkladem jsou refrakční operace a operace katarakty.
Rádi bychom Vám představili novinku v oblasti diagnostiky suchého oka a stanovení přesné hodnoty kvantity slzného filmu.
"Strip Meniscometry Tube (SMTube)", který byl vyvinut pro jednoduché, přesné, rychlé a minimálně invazivní hodnocení objemu slz.

Důležité je, že výsledek není zkreslen vyvoláním tzv. reflexního slzení, které známe v souvislosti s Schirmerovým testem. Jediné, co musíte udělat, je přiložit špičku proužku SMTube do slzného menisku dolního víčka na 5 sekund. Sloupec se obarví modrým barvivem jak
SMTube absorbuje slzy. Délka obarveného sloupce kvantifikuje slzný film.
Při použití SMTube nedochází tedy k žádnému kontaktu s povrchem oka a díky velmi rychlé metodice měření (5 sekund), je výsledek nezkreslen a zcela objektivní.


Vzhledem k tomu, že se SMTube používá přímo na povrchu oka, je třeba brát ohled na bezpečnost. Materiál a konstrukce byly pečlivě vybrány a navrženy tak, aby nedošlo k poškození ani žádnému dráždění očního povrchu. "Strip Meniscometry" je označení pro metodiku hodnocení objemu slz.

V roce 2011 pak bylo uvedeno, že vyšetření pomocí strip meniskometrie bylo užitečné při diagnostice onemocnění suchého oka, přičemž vykazovalo statisticky významnou korelaci s dalšími vyšetřením povrchu oka, jako je Schirmerův test, doba rozpadu slzného filmu a další.

"SMTube" je výrobek k provádění neinvazivního meniskometrického vyšetření, vyvinutý s vhodnou standardizací, přičemž záměrem je zejména pomoci a usnadnit, zdravotnickému personálu,  provádět testování snadno a přesně.

O použití SMTube byla publikována řada zpráv v klinických studiích

Zde jsou některé z příkladů :
1. Kvantitativní měření objemu slzného menisku při měření zorného pole pomocí SMTube (Sagara et al.).
2. Účinnost testování pomocí SMTube při hromadném screeningu onemocnění suchého oka během pravidelné lékařské prohlídky (Ishikawa 2018).
3. Klinická účinnost testování SMTube při diagnostice onemocnění suchého oka v kombinaci s vyšetřením OCT (Shinzawa 2018)

smtub_01