Background Image
  • 1
  • 2
  • 3

JODIS koncentrát - řešení nedostatku jódu

Jodis koncentrát je doplněk stravy, pomocí kterého je možné zajistit potřebné množství jódu v organismu. Zejména v těhotenství je zvýšený nárok na přísun jódu. Jodopenie (nedostatek jódu) matky vede k závažným poruchám průběhu těhotenství a vývoje plodu. Jód je „palivo“ pro štítnou žlázu a jeho nedostatek vede k její snížené funkci. Je nezbytné si uvědomit, že štítná žláza hraje zásadní úlohu v reprodukčních funkcích ženy již před graviditou.

Optimální zásobení jódem a s tím spojená optimální funkce štítné žlázy, významně spolurozhodují o průběhu těhotenství a porodu. Toto jsou jedny z určujících faktorů zdárného vývoje plodu, vývoje dítěte a průběhu puberty. I mírný nedostatek jódu a lehké snížení funkce štítné žlázy ovlivní vývoj CNS (centrální nervové soustavy) doživotně.

SLOŽENÍ: voda a sloučeniny jódu – jodid draselný, jodid sodný, jodičnan draselný, jodičnan sodný.

ZPŮSOB POUŽITÍ A DÁVKOVÁNÍ: Vypít nebo přidat do nápoje či jídla. Doporučená denní dávka je 1 čajová lžička (cca 4 ml = 80 μg jódu, což je cca 53 % doporučené denní dávky). Osobám vystavovaným každodennímu stresu, či fyzické zátěži, lidem s oslabenou imunitou a sportovcům je doporučeno užít 2 čajové lžičky denně. Užíváním JK nemůže dojít k předávkování, protože organismus nadbytečný jód vyloučí.

Objem 330 ml = 80 denních dávek

RADY A DOPORUČENÍ: JÓD podporuje tvorbu životně důležitých hormonů (tyroxin, trijodthyronin), které řídí všechny biochemické a metabolické procesy v lidském těle. Od nich závisí celkový zdravotní stav člověka. Jodis koncentrát se doporučuje užívat dlouhodobě a pravidelně. Je vhodný pro každého, pro všechny věkové skupiny a obě pohlaví. (Viz UPOZORNĚNÍ)

UPOZORNĚNÍ: Nepřekračujte doporučenou denní dávku! Uchovávejte mimo dosah malých dětí! Nepoužívejte jako náhradu pestré stravy. Při poruchách funkce štítné žlázy a alergii na jód užívání konzultujte s lékařem. Skladujte na tmavém místě při teplotě od 5 do 25 °C. Chraňte před přímým slunečním světlem. Po otevření udržujte v chladu do 8 °C.

Facebook

 

Rychlé kontakty

Jodimed s.r.o.

Místecká 449, Letňany
199 00 Praha 9
IČ: 02736071
tel: +420 602 179 648

email: jodiscz@gmail.com

 

 

Otevírací hodiny

Prodej výrobku přes eshop: NONSTOP

Výdejní místo v Praze nebo v Jindřichově Hradci po telefonické domluvě.